Jdi na obsah Jdi na menu
 


VLTAVA 07

Tak takhle jsme si užívali Vltavu. Jeden chlápek na vodě se mě ptal: "Proč fotím? Je to blbost. To hezké má člověk v hlavě, není potřeba to dokumentovat, je to úplná blbost". Tak jsem s ním polemizovala, spíš se teda hádala. O hezké chvíle se chci podělit, aby to i jiní viděli mýma očima. Malé problémy jsou všude, počasí se postaralo, ale já to vidím jako moc pěkné. Jen kdyby mi někteří nevyčítali, že nedávám úplatky, tudíž počasí nevyšlo jako vždycky. Voda byla krásná. A dokonce i shůry. Ve Vyšáku ta spodní mnohem teplejší. Pod lodičkou jak kafe, k tomu studený deštíček. Snad to nikoho neodradilo a zas společně něco spácháme. Vzpomněla jsem si na Honzu z Berounského maratónu. Lákal nás na ten krumlovský. Jeli bychom hned, ale to bude asi Vavřineček. No, dřív určitě Moravice, Hamerák... Co dřív?! Ale jak Standa říká: "Všude dobře, tak co doma".

Ještě bych chtěla připsat něco pro ty, kterým se zdálo, že nám to s tím termínem moc nevyšlo. My vám měli štěstí! Jelikož mi nevěříte ani to, že na vodě utratíme spoustu peněz nikoliv v kioskách, ale rozhazujeme je formou úplatků, přikládám věrohodné informace z Povodí Vltavy:
Celé léto vypouští z Lipna 2 necelých 9 kubíků, na vodočtu pod vyrovnávačkou 75 - 76 cm. Nám v pátek na splutí z Vyšáku pustili krásných 13 kubíků, 100 cm. No a v neděli ze Zlaté Koruny do Boršova jsme se svezli na vodičce puštěné o sobotní půlnoci. 25 kubíků, 115 cm, to je paráda.

A úplně nakonec takový, možná kapku praštěný, nápad. Ode dneška (16.8.) je definitivně zrušena WWP na Svratce z důvodu trvalého nedostatku vody ve Víru. Ale 15.9. je Rozloučení s Moravicí, 16.9. Jihlava, možná by se za jeden víkend dalo stihnou oboje, vždyť je to při cestě domů a my jsme ranní ptáčata. Kdyby někdo myslel, že by to šlo, dejte vědět. Snad tyto krásné akce nezruší ze stejného důvodu jako Svratku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vltava

(Pavel, 16. 8. 2007 17:32)

Škoda,že všechno už je jen minulost.Celou dobu se těšíme, kdy už to bude a najednou vzpomínáme,jaké to bylo. Doufám ,že se zase brzo sejdem a budeme mít zase o čem povídat a plánovat,nejen o zavírání řeky.Čekají nás některé přehrady a řeky,kam jezdíme pravideně.Tak ahoj někdy příště. pk