Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevírání Sázavy 28.4.2007

Zatím jenom foto bez komentáře. Z tváří účastníků lze vyčíst náladu na krásné akci. Další fotky jsou v rubrice AKCE od Hany. Co se týče komentářů u fotek to je velký ??????? Ahoj Petr.

Pište Vaše postřehy a připomínky do komentářů pod galerií.Všichni se na ně těšíme! Tím se budete podílet na dobré pohodě při prohlížení těchto stránek a podpoříte naši snahu o co nejlepší zdokumentování našich akcí. PIŠTE !!!!!

Ale když se podíváme na tyto fotky, my, občané Posázavské republiky, víme, že snad žádný komentář nepotřebují. Pro ty, kteří nevědí: Byl jednou jeden člověk a ten vymyslel loď. A pak se narodil vodák a ten přišel na to, že loď je vlastně úžasná zábava, únik od starostí a pracovních povinností do světa romantiky a snů. Našim druhým světem je řeka, pro některé tekoucí hodně rychle, když se řítíme zpěněným živlem a vlnky nám zalévají lodičku. Pro druhé je to svět snění, když si ta naše řeka tiše meandruje od kiosku ke kiosku a vrbičky poskytují přístřeší pro naše meditace, jednou rukou se držíc bortu druhé lodi, druhou podávajíc oblíbený mok...Ale zkrátím to. Začalas nám být, Sázavo, malá a my poznali i jiné toky a potoky. Ale nezapomněli jsme na tebe a každoročně se svými kamarády, i nevodáky, si tě otevřeme, abychom měli nač vzpomínat. Letošní otvírání Sázavy začalo poněkud netradičně - pravým létem. Sluníčko nás vysvléklo do triček a my zkrátili nohavice pro případ pěší vodácké turistiky. Nebylo to tak zlé, celých 9,1 ř.km od ledečského kina po chřenovický jez jsme propluli, aniž bychom museli smočit botičku. Nejen příroda k nám byla vlídná, ale i lidé. Např. majitel vodní elektrárny na jezu Bohumilice nám pustil vodu přes korunu. Děkujeme, bylo to milé. Pod Sechovem vydatná svačina pro všechny pádlisty, děkujeme. To jsme si pochutnali! No, a nakonec krásné posezení na myslivecké chatě v Kožlí nad čuníkem, připraveným našimi kluky, s přáteli, při poslechu našich milých kamarádů Víkenďáků. Končím, nechci psát román, ahoj na podzim při zamykání řeky, ale raději dříve, třeba příští týden na Divoké Orlici.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj

(Hana, 5. 5. 2007 23:15)

Mám radost, že přibývají popisky k fotkám, není to jednoduché, je jich hodně. Ale je to lepší, prohlížet obrázky a ještě si u toho číst.

Dík Hano

(Pavel, 5. 5. 2007 17:28)

Musím se přiznat,že při čtení tohoto úvodu k této akci jsem vzpomínal a dokonce snad musel sáhnou i pro kapesník.Hana je dobrá spisovatelka a má největší podíl na těchto stránkách.Vzpomínat můžeme v neděli společně.